Dedikodu ve itiraf

Vajinal kaşıntı nasıl geçer?

Vajinal kaşıntı nasıl geçer?

Vajinal kaşıntı nasıl geçer?

Vajinal kaşıntı nasıl geçer?

Vajinal enfeksiyondan kaynaklanan vajinal kaşıntılar, doğanın eczanesinde bulunan nebatlar ile ve alacağınız bir takım önlemler sayesinde doğal yollarla tedavi edilmekte ve  kaşıntı sıkıntısından sizi kurtarmaktadır. Vajinal kaşıntının ortaya çıkmasında mütenevvi sebepler rol oynasa da çoğu zaman mantar hastalığı neden olmaktadır. Mantarın yanı sıra egzama, seboreik dermatit, alerji, bakteriyel enjeksiyonlar, sivilceler, parazitler ve giyilen giysilerde kaşıntı sebebidir.

 

Peynirimsi beyaz ve kötü kokulu olan şiddetli akıntılar kaşıntıya sebebiyet vererek kadınları ciddi manada rahatsız etmektedir. Şimdi sizlere vajina kaşıntısına iyi gelen doğal çözümlerden bahsedecek ve bu sorundan bitkisel yöntemlerle kurtulmanıza muavenet edeceğiz.

Öncelikle vajina kaşıntısına karşı yapacağınız doğal çözümlerden bahsedelim. Kaşıntı sorunundan kurtulmak için en çok yapmanız gereken şey her gün iç çamaşırınızı değiştirmektedir. İç çamaşırlarınızı pamuklu ürünlerden seçin ve yıkama esnasında da yüksek ısı kullanın. Ayrıca iç çamaşırları giyilmeden önce ütülenmelidir.

Kokulu ped ve iç çamaşırları kullanmayın. Bu tür ürünlerde vajinaya zarar verir. Birde vajinayı sabunla ya da şampuanla yıkmakta sorununuzu olumsuz etkiler. Bu nedenle vajinayı sadece su ile yıkamak gerekir.

Sıkı ve pantolonlardan uzak durun. Tuvalet sonrası temizlikte önden arkaya doğru yapılmalıdır. Yanlış ve sağlıksız beslenmenin, stresin ve az uyumanın da kaşıntıyı tetikleyeceğini unutmayın.

Vajinal kaşıntıyı geçirmek için bitkisel tedavi yöntemleri ise şöyle;

Cadı fındığı yaprağı ve kabuğu, civanperçemi otu ve çiçeği, papatya çiçeği ve saplı meşe kabuğu ile haricen vajina yıkanabilir ya da oturma banyosu yapılabilir. Bu bitkisel yöntemler sayesinde iltihap önlenmiş, mikropların üremesi engellenmiş ve doku sıkılaşmış olur.

vajinal kaşıntı için bitkisel ilaç, vajinal kaşıntı nasıl giderilir, vajinal kaşıntıya bitkisel çözüm, vajinal kaşıntıya doğal çözümler, vajinal kaşıntıya iyi gelen bitkiler

antibiyotik sonrası vajinal kaşıntı nasıl geçer,vajinal bölgede kaşıntı nasıl geçer,vajinal kaşıntı nasıl geçer,hamilelikte vajinal kaşıntı nasıl geçer,gebelikte vajinal kaşıntı nasıl geçer

Gelen aramalar:

Bir cevap var: Vajinal kaşıntı nasıl geçer?

  • zehra anlatıyor:

    Meraba. Benim sorunum soyle ilk gûn her iki dakikada işeme hissi verip 1damla olup yakma vardi . Eczaneye gittim bana prunol suya atilan bir ilac ve cipro diye bir antibiyotik verdi. Bugun ise idrarim normale döndü fakat inanilmaz bir kaşıntı şişkinlik var. Bu sorunu daha once yasamisdim ama o zaman sarı akıntım yoktu. Simdi ise antibiyotikdendir diye düsünerek iltihabı dısari attigini dusunurum ama cok kotu aci veriyor surekli ic camasirimi degistiriyor ve sudo krem ve canesten sürüyorum. Ayrica en ice kadar temizliyorum. Ne yapmaliyim ??

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>